VELMSE HOLD-UP! EKSEL WORDT NIET BELOOND VOOR STERKE PARTIJ
Toeschouwers: 180
Geen nieuwe driepunter voor Eksel in het eigen Sparrenstadion. Het speelde een ijzersterke partij en verzamelde een karrevracht aan kansen, maar kreeg de bal maar niet in doel.
Sleutelmoment: wanneer Eksel even na het uur eindelijk zijn verdiende voorsprong te pakken heeft, slikt het nog geen twee minuten later al de gelijkmaker en kan het opnieuw beginnen. Ekselaar van de match: collectieve topprestatie van groen-rood. Vooral flankverdedigers Goven en Bomans speelden met ballen. Opvallend: de bezoekers leken in de laatste 10 minuten meer dan tevreden met 1 punt, nochtans staat Velm nog onder groen-rood. Beide partijen lijken toch vooral in eigen huis op punten te rkenen. |
Eksel vatte de partij aan met de duidelijke achterliggende gedachte dat het vanavond moest winnen. Het toonde offensieve intensies en was 45 minuten lang de gevaarlijkste ploeg. Vooral via een tiental hoekschoppen en het vervolg daarop (ook de duels waren immers voor Eksel) zette het de bezoekers steeds weer onder druk. Toch ging Velm, dat al snel Verjans zag uitvallen na een stevig duel, ei zo na met een onverdiende voorsprong de pauze in. Niet toevallig op een vrije trap had het zich namelijk op voorsprong gehesen nadat Bertrands het leer ongelukkig in eigen doel deed belanden. Gelukkig kon Eksel op slag van rust alsnog gelijkmaken via een doorstuitend, afwijkend afstandsschot van Deckers. 1-1 was zo de ruststand en daar mochten vooral de onzichtbare bezoekers zich gelukkig mee prijzen.
Ook na de pauze leek Eksel de enige ploeg die echt wou winnen, al kwamen de bezoekers nu vaker gevaarlijk opzetten met o.a. een schot op de dwarsligger van Lowies en een panterduik van Pelic op een ander afstandsschot. Toch kampeerde groen-rood ook na de rust het merendeel van de partij op vijandige zijde. In minuut 66 volgde de verdiende voorsprong via Geboers en leek het moeilijkste achter de rug voor KFC, maar een perfecte kopbal van de kleine Berghmans in de winkelhaak 2 minuten later bracht de bordjes alweer in evenwicht. Een stortvloed aan kansen en hoekschoppen volgde en het leek een kwestie van tijd voor de verlossing zou volgen, maar die climax kwam er niet. De beste kansen? Deckers miste oog in oog met Vreys, die ook een staalharde kopbal van Bertrands nog van onder zijn lat plukte.
Een onvoorstelbaar punt voor de bezoekers. Al schieten beide teams hier weinig mee op. Volgende week kan Eksel zijn rol als zwarte beest nog eens proberen waarmaken tegen Lindelhoeven.
Opstelling Eksel:
Noah Pelic – Joachim Bomans (72′ Thomas Franssen), Kristof Weckx, Perre Maes, Yannick Goven – Tim Vanherck, Stijn Deckers (78′ Bjarne Maes), Bram Bertrands, Sandy De Pachter, Joren Truyen, Jan Geboers.
Doelpunten:
35′ Bram Bertrands (owngoal) (0-1)
45’+1′ Stijn Deckers (1-1)
66′ Jan Geboers (2-1)
68′ Amaury Berghmans (2-2)
