NA 6 NEDERLAGEN OP RIJ KAN EKSEL TERUG WINNEN!
Toeschouwers: 200
Groen-rood is het jaar goed gestart. Een vertimmerd Eksel lag een uur lang onder, maar had daarvoor op een snelle aanval de winning-goal al gemaakt. Een driepunter op karakter!
Sleutelmoment: Na twintig minuten spelen stuurt Deckers De Pachter diep, die alleen voor doel secuur afwerkt. Het blijkt genoeg voor de volle buit, gezien Beringen zich stuk beet zijn tanden stuk op de taaie Ekselse defensie. Ekselaar van de match: een collectief volmaakte prestatie met vechtlust en karakter als sleutelwoorden. Sterk hoe snel coach Scavone die eigenschappen terug in zijn team gekregen heeft. Opvallend: vierde zege van het seizoen, voor de vierde keer in eigen huis. Ook de Ekselse spionkop was nog eens goed gevuld. Het Sparrenstadion zal zijn rol spelen in “operatie redding”, zoveel is duidelijk. |
Door het failliet van Bregel Sport was Eksel plots rode lantaarn in eerste provinciale. KFC maakte zich klaar om een terugronde lang te knokken voor het behoud, vanavond liet het alvast een staaltje van dat werkvoetbal zien.
Groen-rood miste nochtans heel wat basisspelers: Bram en Karel Bertrands, Bart Rutten, Tim Vanherck, Tuur Camps en Jan Geboers moesten allen verstek geven. Stefan Peeters debuteerde zo in de basiself, de bank werd volledig bezet door spelers van Eksel B. Daar tegenover stond wel dat er met Pelic, Pollaris en Goven ook drie spelers terugkeerden uit blessure.
Veel geschuif dat wellicht bijdroeg aan een eerder afwachtend begin van beide elftallen. Die verkenningsfase kwam halverwege de eerste helft abrupt ten einde toen Eksel zijn eerste echte kans ook binnen schoot via het duo Deckers – De Pachter. Die laatste maakte op een snelle tegenaanval zijn 5e van het seizoen en is daarmee clubtopschutter. De nummer tien bewijst zo nogmaals zijn waarde voor KFC en blijft levensbelangrijk voor groen-rood, ook volgend seizoen, want De Pachter verlengde reeds zijn overeenkomst met Eksel. KFC moest de bezoekers nadien laten komen en dat spelbeeld zou de rest van de partij niet meer veranderen. Uitgespeelde kansen kreeg de ex-eersteklasser zelden, maar de vlijmscherpe hoekschoppen van beste bezoeker Haenen zorgden wel constant voor dreiging. Pelic toonde zich echter baas in zijn kleine zestien en bokste het dozijn aan voorzetten weg van zijn kooi. De steeds groter wordende ruimtes kon Eksel niet benutten waardoor het spannend bleef tot de laatste seconde, maar ook de ultieme poging van Beringen -uiteraard wederom op hoekschop- wordt naast geknikt.
De Ekselse vreugde na een efficiënte voetbalavond is enorm. Eksel klimt voor minstens één dag over Mechelen aan de Maas en Herk-de-Stad naar veilige oorden.
Opstelling Eksel:
Noah Pelic – Kristof Weckx, Jef Geys, Stefan Peeters, Yannick Goven – Tibo Pollaris (84′ Mats Kelgtermans), Perre Maes, Stijn Deckers – Sandy De Pachter, Bjarne Maes (89′ Ben Schrijvers), Arno Aengeveld
Doelpunten:
20′ Sandy De Pachter (1-0)